Edirne Prefabrik

EDİRNE PREFABRİK

Türkiye’nin genel anlamda yaşadığı 1999 yılındaki deprem sonrasında oluşan birçok yapıtlar daha hızlı ve daha pratik şekilde yapılmaya başlandı. Bu pratik yapıtların genel adı prefabrik olarak geçiyor. Parçaların önceden toparlanıp birleştirilmesiyle oluşan yapıtların tümüne prefabrik adı verilmektedir. Edirne prefabrik konusunda hayli uzmanlaşmış şehirlerden biri olup yaptığı hızlı yapı çalışmalarıyla gündemde kalmaya devam ediyor. Olası hasarlara göre tasarlanıp, dizayn edilmiş bu evler normal konutlardan farksız bir şekilde yapılıyor. Hatta hızlı yapılıp bitirilmesi ve çok amaçlı kullanım yönü olması gereğiyle oldukça fazla rağbet görüyor. Hızla yaygınlaşan bu yapıtlar günümüzde daha fazla önem kazanmaya başladı.

Yaygınlaşan Pratik Evler

Dayanıklılık açısından daha dayanıklı olup pratik kullanıma da elverişli olması yüzünden tercih sebebi oluyor. 1999 yılından sonra hızla yapılan bu yapılar hem konut hem de villa şeklinde yapılıyor. Villa şeklinde ve konut şeklinde yapılabilen bu pratik evler aynı zamanda normal konut fiyatına göre daha ucuz ve daha uygun fiyatlarda satışa sunuluyor. Edirne prefabrik konusunda uygun fiyatlara yaptıkları bu evleri hızlı bir şekilde satabiliyor. Fabrikada hazırlanan parçaları bir araya getirerek yaptıkları bu evler avantajlı ve kullanışlı ev ortamı sağlıyor. Fakat yerinde imalat yapılan ve parçaların evin konumuna yakın bir şekilde yapılması daha fazla zahmet çektiren bir iş haline geliyor. Fakat yine de çok fazla talep görüyor. Normal bir konuta göre prefabrik evlerin birçok avantajı vardır. Bunlardan bazıları şunlardır. Parçalar önceden hazırlanıp yapılsa bile ihtiyaca ve kişilere özel ek üretimler yapılıp takılabiliyor. Çevreyi kirletmemesi ve doğaya zarar vermemesi açısından elverişli iş ortamı sağlıyor. Kiremit çeşitlerinden kullanılabilmesi işi daha pratik hale getiriyor. İsteğinize yönelik model ve renkte tasarımlar yaptırılabiliyor. Her türlü alana ve alanın büyüklüğüne ya da küçüklüğüne göre yapılabiliyor. Normal konutlarda çizilen projeye sadık kalınıyor ama prefabrik evlerde balkon, banyo veya evin diğer tüm bölümleri isteğe göre yapılabiliyor. Esnek olan bu evlerin depreme dayanıklı olması ve kayma gibi durumlara dayanıklık sağlaması bu ev modellerini daha cazip kılıyor. Genel olarak tümünde iç ve dış duvarlar isteğe yönelik malzemeler kullanılarak yapılabiliyor. Ayrıca cam modelini de siz seçebiliyorsunuz. Kısaca hayalini kurduğunuz ev modelini prefabrik ev modeliyle gerçekleştirmenize olanak sağlanıyor. Her açıdan kullanıma elverişli olan bu evlere oturduktan sonra da ihtiyaçlarınıza yönelik ek üretimler yaptırabiliyorsunuz. Böyle bir evin maliyeti diğer konutlara göre daha uygun fiyatlarda yapılıyor. Normal bir konuta 500.000TL harcarken prefabrik ev sistemine daha az para harcamanız mümkün olacaktır.

Prefabrik Konutlar

Genel bakımdan Edirne prefabrik evleri 40 sene ile 70 sene arasında kullanıma uygun şekilde yapılıyor. Kışın veya yazın kullanılabilecek bu evler her zaman konforlu bir ev ortamı yaşamanızı sağlıyor. Her açıdan kullanabileceğiniz bu evler sayesinde uygun fiyatlara ev sahibi olmanız mümkündür. Ses ve ısı yalıtım özelliklerinin projelendirilip yapılmasıyla oluşan bu evlerde çelik ve çimento gibi kullanılan malzemelerde kullanılabiliyor. Fakat yerinde yapılan işçilik yani imalat hazır yapılan bir prefabrik eve göre daha uzun ve daha zahmetli şekilde yapılıyor. Fiyat bakımından da daha pahalı olabiliyor. Fakat her özelliğiyle yakından ilgilenmiş oluyorsunuz. Bu yöntem sayesinde dayanıklılık daha fazla olmuş oluyor. Ayrıca su emme özelliğini de taşıyor. Bu yüzden her zaman tercih edilecek ev modelini sunuyor. Siz de kendi evinizi yerinde yaptırıp her özelliğini kendiniz dekore etmek istiyorsanız prefabrik ev modellerini tercih etmelisiniz.

 

Leave a Comment

Your email address will not be published.